چسب مشکی دور شیشه های دوجداره چیست ؟

چسب مشکی دور شیشه های دوجداره

هیچ چیز به اندازه جلب توجه پنجره شما با دیدن یک صفحه مه آلود در آن ناامید کننده نیست. پنجره ها فقط خانه های ما را با تابش نور به داخل منزل ساپورت نمی کنند. آنها همچنین به ما این امکان را می دهند که با بیرون ارتباط برقرار کنیم، به خصوص اگر منظره زیبایی از باغ داشته باشید.
اما اگر چسب پلی سولفاید و یا چسب مشکی دور شیشه های دوجداره شما آسیب دیده و خراب شده باشند و شما از مه آلودگی ناشی رنج بکشید چه می کنید؟ در این مقاله نکات مفیدی در مورد چگونگی رفع این چسب مشکی دور شیشه های دوجداره آسیب دیده و همچنین نحوه جلوگیری از ایجاد مجدد آنها در آینده ارائه می دهیم.

چسب مشکی دور شیشه دوجداره

پنجره دوجداره چگونه کار می کند؟

یک پنجره دوجداره در اصل دو صفحه شیشه ای است که درون یک قاب قرار گرفته و فاصله کمی که بین هر صفحه وجود دارد توسط اسپیسر شیشه ایجاد می‌شود. این فضا با یک گاز عایق مانند آرگون یا کریپتون پر می شود که باعث افزایش راندمان انرژی پنجره می گردد.
دو اندازه گیری از راندمان انرژی پنجره های دو جداره شما وجود دارد که با نام U و مقدار R شناخته می شوند. مقدار U میزان انتقال گرما را اندازه گیری می کند در حالی که مقدار R مقاومت گرما را اندازه می گیرد. هرچه مقدار R بیشتر باشد و مقدار U پایین تر باشد، پنجره انرژی بیشتری را در محیط حفظ می کند. یک پنجره معمولی تک صفحه به طور معمول دارای میزان R 0.85 است، در حالی که یک پنجره دوجداره پر از گاز آرگون می تواند به اندازه ۲٫۷ تا ۳٫۶ مقاومت گرمایی (R) داشته باشد. یک پنجره دو جداره با کیفیت خوب می تواند حتی ۵۰ درصد از پنجره تک صفحه معولی کارآمدتر باشد، بنابراین اگر می خواهید صورت حساب های انرژی خود را به حداقل برسانید مراقبت از چسب مشکی دور شیشه های دوجداره بسیار مهم است.

طولانی کردن عمر چسب مشکی دور شیشه های دوجداره شما

قالب و رنگ آمیزی در امتداد لبه های صفحه پنجره نشانه ای مطمئن از آسیب دیدن چسب مشکی دور شیشه های دوجداره است. خزه و قالب همچنین خبر بدی در مورد پنجره های دو جداره دارای چسب مشکی است زیرا در صورت عدم کنترل می توانند کیفیت چسب مشکی دور شیشه های دوجداره را به مرور زمان کاهش دهند.

چگونه بایستی پنجره های دوجداره را تمیز کنیم

برخی از مواد پاک کننده شیمیایی ساینده می توانند باعث از بین رفتن چسب مشکی دور شیشه های دوجداره شوند، بنابراین مراقب باشید از چه راهکاری برای تمیز کردن پنجره استفاده می کنید. همچنین برای تمیز کردن پنجره ها از واشر فشار قوی استفاده نکنید. پاشش قدرتمند آب به چسب مشکی دور شیشه های دوجداره آسیب می رساند زیرا می تواند آنها را مجبور به حرکت کند و باعث ایجاد شکاف گردد.

از اسلحه حرارتی اجتناب کنید

راه عالی دیگر برای طولانی کردن عمر چسب مشکی دور شیشه های دوجداره، جلوگیری از استفاده از اسلحه های حرارتی هنگام جدا کردن کارهای رنگی از پنجره هنگام تزئین است. گرمای شدید باعث از بین رفتن آنها می شود.

موقعیت آنها را در نظر بگیرید

پنجره هایی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند مستعد آسیب می باشند زیرا صفحات پنجره با نوسان دما منبسط می شوند و منقبض می شوند که فشار بیشتری به چسب های دور آنها وارد می کند.

چک کردن مرتب

اطمینان حاصل کنید که فریم ها و چسب ها را به طور مرتب بررسی می کنید؛ در روزهای زمستانی وقتی که میعان مشکل ایجاد کرد، با پاک کردن آنها با پارچه خشک، آنها را از رطوبت حفظ نمایید.

چسب مشکی دور پنجره های دوجداره

نشانه های عدم موفقیت در حفظ چسب مشکی دور شیشه های دوجداره

اگر مه در بین دو صفحه پنجره شما ظاهر شود، اما در صورت تغییر دما و رطوبت هوا از بین می رود، این یک نشانه مطمئن برای عدم موفقیت در حفظ چسب مشکی دور شیشه های دوجداره است.
ممکن است وقتی چسب در ابتدا آسیب می بیند، هیچ نشانه ای از بیرون وجود نداشته باشد. بعضی از چسبها فوراً خراب می شوند و راحت تر می توان آنها را تشخیص داد اما برای برخی دیگر این مسئله با یک روند تدریجی همراه است. صرف نظر از این، نادیده گرفتن این چسب های آسیب دیده اگر می خواهید راندمان انرژی خانه خود را حفظ کنید اقدام خوبی نیست.

خرید چسب مشکی دور شیشه های دوجداره
در صورت عدم موفقیت در حفظ چسب مشکی دور شیشه های دوجداره چه باید کرد؟

شرکت تیداکل بخش فروش چسب پلی سولفاید و همچنین چسب مشکلی دور شیشه نیز برعهده دارد. در هنگام خرید توجه داشته باشید و ابتدا بررسی کنید که آیا آنها همچنان تحت ضمانت هستند یا خیر. برخی از تولید کنندگان پنجره، چسب های پنجره را تا ۱۰ سال تضمین می کنند. اطلاعات ضمانت نامه را روی برچسب متصل به داخل پنجره می یابید. کافی است با شماره تلفن های مذکور در آن تماس حاصل نمایید.
اگر چسب های پنجره شما تحت ضمانت نیست، پنجره شما همچنان به کار خود ادامه می دهد. با گذشت زمان، زوال چسب ها بدتر می شود، مه شکن شدن شدیدتر شده و در نهایت از بین می رود. بدین ترتیب نور، میزان عایق بودن و نمای جذاب پنجره دوجداره شما دچار آسیب خواهد شد. شما همچنین در صورت به وجود آمدن این مشکل ممکن است از نظر مالی نیز به مشکل برخورد نمایید، زیرا انجام هیچ کاری در نهایت مزایای بهره وری انرژی را برای شما به همراه نخواهد داشت.

هنگامی که متعهد به محافظت از چسب مشکی دور شیشه های دوجداره پنجره خود شدید، می توانید یکی از دو راه حل زیر را انتخاب کنید:

  • تعمیر: در این مورد متخصصان مربوطه هستند که با برداشتن شیشه و تمیز کردن قسمت داخلی از رطوبت، پنجره های دوجداره را تعمیر می کنند تا رطوبت طولانی مدت خشک شود. سپس، آنها صفحه را اصلاح می کنند. در انتخاب این راهکار باید بپذیریم که هیچ گاز عایقی بین صفحات وجود نخواهد داشت، اما مسئله مه شکن را حل خواهد کرد. این گزینه ارزان تر از جایگزینی است که به طور معمول چند صد هزار تومان در هر پنجره هزینه دارد.
    از طرف دیگر، شما می توانید شیشه را جایگزین کنید. این تنها در صورتی توصیه می شود که در منطقه ای با آب و هوای معتدل زندگی کنید زیرا رطوبت باز می گردد. اگرچه این ارزانترین راه حل است، اما این تنها مشکل بزرگتر است، زیرا در نهایت بقیه چسب ها نیز خراب می شوند؛ به عبارت دیگر، اگر بقیه پنجره های شما سن مشابهی دارند، شاید ارزش گزینش گرانترین گزینه را داشته باشد.
  • جایگزینی: تعویض معقول ترین راه برای انتخاب است اگر بودجه لازم برای آن را داشته باشید، اما پرهزینه ترین خواهد بود. آنچه سیستم پنجره های منزل شما را تضمین می کند سیستم پنجره ای کاملاً جدید است که باید ۲۰ سال دیگر به شما عملکرد دهد. به طور معمول، فروشنده ای که آن را به شما می دهد ۱۰ سال ضمانت چسب مشکی دور شیشه های دوجداره تازه را نیز به شما خواهد داد.

در حالی که پنجره های دوجداره با کیفیت خوب و استفاده از چسب های مناسب نظیر چسب پلی اورتان به منزل شما مزایایی می افزاید، مطمئناً پنجره هایی با چسب های خراب، به عنوان ضرر در ساختمان دیده می شوند. شما می توانید مشکل مه آلود بودن پنجره های خانه خود را نادیده بگیرید، اما اگر کمی با دقت بیشتر در این موضوع بیندیشید متوجه خواهید شد که انجام این کار به معنای کاهش عایق املاک خود، افزایش هزینه های انرژی و همچنین کاهش ارزش خانه شماست و درک خواهید کرد که زمان آن رسیده است گزینه های خود را برای تعمیر یا تعویض پنجره ها بررسی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *