مولکولارسیو شیشه دوجداره چیست و چه کاربردی دارد؟

مولکولارسیو شیشه دوجداره

مولکولارسیو شیشه دوجداره ساخته شده از اتانول است، یک زئولیت با حفره‌هایی به قطر ۴ انگستروم که برای نم زدایی و افزایش راندمان جذب آب طراحی و استفاده می گردد. مهمترین کاربرد مولکولارسیو شیشه دوجداره در پنجره های دوجداره و پنجره های سه جداره است. پنجره های دوجداره شیشه ای دارای قالب های مخصوصی جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت بود، اما این برای فرار از حقیقت بوده و در آن تحریف شده است. برای اینکه این مشکلات پیش نیاید، صنعتگران و تولیدکنندگان این محصول، پنجره های دوجداره مجهز به نمگیر شیشه دوجداره را تولید كردند.
طراحی بسیار خاصی نمگیر شیشه دوجداره که دارد به شما در حفظ پنجره، نحوه عمل و اعتماد و قابلیت اطمنیان شیشه عایق آن کمک کند. این نمگیر ها برای حفظ نقطه مناسب شبنم یا غلظت بخار آب در فضای هوا بین صفحات شیشه ای داخلی و خارجی واحد شیشه های عایق بکار گرفته می شوند. این امر با خاصیت جذب آب و حلالهای معرفی شده در حین ساخت واحد عایق بندی بدست می آید. مولکولارسیو شیشه دوجداره ، به طور همزمان تغییرات بهینه را در فضای پنجره دو جداره به حداقل می رساند که در نهایت می تواند به عملکردی واحد در عایق کاری منجر شود.

مولکولارسیو شیشه دوجداره

مولکولارسیو در پنجره های دوجداره موادی با ساختار سه بعدی از آلومینوسیلیکات هستند که با شبکه ای متخلخل و حفراتی بسیار منظم در اندازه های یکسان و بوسیله چسب پلی سولفاید به یکدیگر متصل شده اند. زئولیت ها به دلیل اینکه ساختار  micro pore دارند می‌توانند مواد مختلف را به صورت انتخابی جذب و از این طریق جداسازی نمایند. مولکولارسیوها بر اساس اندازه حفرات خود دسته بندی می‌شوند و دارای حفراتی با اندازه ۳ تا ۱۰ انگستروم هستند. در اغلب موارد زئولیت های نوع ۱۰ با نام زئولیت های نوع ۱۳X نیز شناخته می شوند
امروزه از سری کاربرد های مولکولارسیو شیشه دوجداره می‌توان به استفاده از آنها در جداسازی آب در سیستم های تهویه و همچنین در پنجره های دوجداره (برای جذب رطوبت موجود در بین دو لایه) اشاره کرد. با این حال بیشترین مصرف غربال های مولکولی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می‌باشد. رطوبت‌ زدایی از گاز طبیعی و هوا، حذف آلاینده های مختف نظیر ترکیبات گوگردی، نیتروژن دار، کرین دی اکسید و … از جریان های مختلف، ازجمله مهم ترین کاربرد های زئولیت ها در صنعت پالایش و پتروشیمی است.

مولکولارسیو پنجره دوجداره

مزایای مولکولارسیو شیشه دوجداره خوب

ظرفیت جذب بالای آب

دارای نقاط شبنم پایین تر

عمر طولانی تر

سازگاری با همه گازها و درزگیرهای عایق

استفاده از انواع درزگیر ازجمله ماستیک شیشه دوجداره بسیار مؤثر است در مرحله بعدی استفاده از برخی از نمگیرهای شیشه های دوجداره ازجمله مولکولارسیو شیشه دوجداره بطور خاص برای سیستم های پر کننده اتوماتیک طراحی شده‌اند که در آن ها ماده خشک کن به طور خاص از طریق انژکتور وارد پروفایل می شود. به همین ترتیب، دقت در این نوع از نمگیرهای شیشه های دوجداره نقش اساسی دارد. توزیع گسترده ای از نمگیرها با دقت بالا و به طور مکرر به منظور جلوگیری از انسداد سیستم تزریق در دستگاه های پر کننده، به طور منظم وارد می شوند.

خرید مولکولارسیو شیشه دوجداره

عملکرد مولکولارسیو شیشه دوجداره

در گذشته نیز از مواردی جهت حذف مایع‌ و گاز موجود در فضای میان دو شیشه استفاده می شد اما استفاده از مولکولارسیو شیشه دوجداره نتایج بهتری را در پی دارد که به دلیل عملکرد بهتر ساختار آنها است. الک مولکولی در مولکولارسیو شیشه دوجداره جاذب خوبی برای جذب ذرات کوچک و بزرگی است که از منافذ ریز موجود در دوجداره‌ی پنجره عبور می کنند. گرد و غبار فوق العاده کم و جذابیتی فوق العاده زیاد از ویژگی های این نوع نمگیر شیشه های دوجداره است که به کمک آن می توان به مرزهای بین صفحات واقعاً عاری از گرد و غبار دست یافت. این امر باعث می شود تا نمگیرهایی که استفاده می شوند بدون مشکل اعمال شوند و بنابراین امکان بهترسازی وجود دارد. این موضوع به این نتیجه منجر می شود که شیشه های دوجداره عایق با تجهیز به بروزترین فناوری ها تولید و روانه بازار شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *