ماستیک سیلیکونایز ۹ ویژگی اصلی دارد

ماستیک سیلیکونایز

سیلیس به معنی سنگ سخت، سنگ آتش و یا سنگ چخماق است. سیلیکون و سیلیس کردن یکی از مواد اصلی تولید سیلیکون مایع یا سیلیکون لاستیکی است. یکی از مشتقات سیلیکون لاستیکی نیز تولید چسب سیلیکونی است. سیلیس ماده ای است که در مقابل نوسانات دمایی مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد و این خاصیت باعث شده است که ماستیک سیلیکونایز گزینه مناسبی برای استفاده در انواع در و پنجره های دو جداره و ساختمان ها شود.
آب بندی و درزگیری پنجره های دوجداره توسط ماستیک سیلیکونایز یکی از علل استفاده از این نوع ماستیک است. این ماستیک با چسبندگی بالا برای پوشاندن تمام درزها و راههای جریان هوا در پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC استفاده می شود به این ترتیب علاوه بر عایق حرارتی و برودتی مانع ورود گرد و غبار و رطوبت به داخل ساختمان می شود.

ماستیک سیلیکونایز
ماستیک سیلیکونایز بدون هیچگونه تغییر رنگ و همچنین تغییر حجم برای مدتها کاربرد دارد. ماستیک سیلیکونایز محصولی مقاوم است که علاوه بر استفاده برای درزهای پنجره می توان برای پر کردن ترک و شکاف آسفالت، سنگ، دیوار و سایر سطوح از آن استفاده کرد. لازم به ذکر است که عملکرد این نوع ماستیک با استفاده از دستگاه چسب زن پلی سولفاید در سطوح صاف و صیقلی نظیر شیشه، سطح آلومینیم، سنگ مرمر بیشتر است.

ویژگی های ماستیک سیلیکونایز

ماستیک سیلیکونایز دارای ۹ ویژگی اصلی می باشد که شامل:

  • راسانایی حرارتی کم
  • واکنش شیمیایی کم
  • ماده غیر سمی
  • پایداری حرارتی
  • توانایی دفع آب
  • عدم اجازه به رشد میکروب هایی نظیر قارچ
  • مقاوم در برابر نور، اکسیژن، ازن و اشعه ماورا بنفش
  • عایق الکتریکی
  • عایق هوا

قیمت ماستیک سیلیکونایز

انواع سیلیکون

سیلیکون ها در جهان با نام های متفاوتی شناخته می شوند. سیلیکون ماستیک، درزگیر سیلیکون استتوکسی، درزگیر سیلیکون RTV، سیلیکون خنثی، حفره سیلیکونی و… از نامهایی است که برای معرفی سیلیکون استفاده می شود.

سیلیکون های استاندارد

این سیلیکونها رایج ترین سیلیکون های هستند. آنها برای پر کردن درزها، آب بندی و اتصال استفاده می شوند. بر این برای اتصال اجسام فلزی نظیر اسپیسر شیشه و پنجره های دو جداره UPVC و همچنین کاشی بسیار عالی است. انعطاف این نوع چسب باعث شده است که گزینه عالی مانند ماستیک سیلیکونایز برای استفاده در در و پنجره باشد.

سیلیکون آینه

به عنوان چسب آینه نیز شناخته می شوند. این سیلیکون ها به لعاب پشتی آینه آسیب نمی رسانند. یکی از مهمترین خواص آنها این است که مانند سایر سیلیکون ها برای مصارف داخلی بسیار مناسب است. بهتر است به نوعی از این ماستیک استفاده شود که بخش داخلی فضای ساختمان و یا قسمتی که در معرض مستقیم فضای بیرون قرار ندارد را پوشش دهد. همچنین با نوسانات دمایی از کیفیت آنها کاسته نخواهد شد.

سیلیکون های مقاوم در برابر حرارت

این نوع سیلیکون عموما در ساخت قطعات اتومبیل استفاده می شود. همچنین استفاده در لوازم خانگی که نیاز به مقاومت بالا در برابر حرارت دارند، از دیگر کاربردهای آنهاست. همچنین می توان از این نوع ماستیک سیلیکونایز به عنوان واشر مایع در خودرو استفاده نمود.

سیلیکون آکواریوم

آنها معمولا در ساخت و یا تعمیر آکواریوم استفاده می شوند. این سیلیکون ها از نظر طبیعی برای ماهی و گیاهان دریایی بی خطر هستند چرا که این ماده حاوی مواد شیمیایی نیست و به موجودات زنده آسیبی وارد نمی کند.

خرید ماستیک سیلیکونایز

تفاوت ماستیک سیلیکونایز و ماستیک اکریلیک

یکی از عمده ویژگی های موجود در ماستیک اکریلیک مانند چسب پلی سولفاید توانایی رنگ کردن آنهاست. این ماده به رنگ سفید است و با ظاهر براق و یا مات خود رنگ را به خوبی جذب کرده و بسته به نوع طراحی و نیاز می توان ظاهر آن ها را تغییر داد. اما این ویژگی در ماستیک سیلیکون وجود ندارد. در عین حال ماستیک سیلیکونایز ویژگی هایی دارد که باعث برتری آن در برابر ماستیک اکریلیک می شود به طور مثال ماستیک سیلیکونایز انعطاف بیشتری دارد و ماندگار تر هستند. همچین با توجه به مواد بکار رفته در عدم نفوذ آب عملکرد بهتری دارند. بطور کلی نحوه استفاده از ماستیک سیلیکونایز نسبت به ماستیک اکریلیک راحتتر است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *