نمگیر شیشه دوجداره چیست و چه مزیت هایی دارد؟

نمگیر شیشه دوجداره

مهمترین خاصیت شیشه های پنجره وضوح آن است که نمای روشن و بدون مانعی را جهت دید ایجاد می کند. مسلماً ما نمی توانیم بر آنچه می بینیم تأثیر بگذاریم، اما مطمئناً می توانیم در نحوه استفاده از وسیله ای که برای دید از آن استفاده می کنیم تأثیر بگذاریم تا در مدت زمان طولانی یک منظره روشن و جلوه ای زیبا از فضای بیرون را حفظ کنیم. در نسل اول پنجره های دو جداره تنها از چسب پلی سولفاید استفاده می‌شد و شامل ماده نمگیر شیشه دوجداره نبوده و چرخه عمر محصول به طور قابل توجهی کوتاه تر از پنجره‌های امروزی بوده است: در این صورت رطوبت موجود در بین دوبلان ها پس از مدت معینی متراکم می شود. نسل دوم پنجره های دوجداره شیشه ای دارای درزگیر شیشه های دوجداره و یا قالب های مخصوصی جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت بود، اما این نیز به سمت منحرف شدن صفحات و تحریف نما شد. برای جلوگیری از بروز چنین مشكلاتی، صنعتگران این حوزه پنجره های دوجداره ای که حاوی نمگیر شیشه دوجداره بود تولید كردند كه پنجره های دو جداره و سه جداره امروزی از این نوع هستند.
نمگیر شیشه دوجداره بطور خاص طراحی شده است تا به شما در حفظ پنجره، عملکرد و قابلیت اطمینان شیشه عایق آن کمک کند. آنها برای حفظ نقطه مناسب شبنم یا غلظت بخار آب در فضای هوا بین صفحات شیشه ای داخلی و خارجی واحد شیشه های عایق بکار گرفته می شوند. این امر با خاصیت جذب آب و حلالهای معرفی شده در حین ساخت واحد عایق بندی بدست می آید. به طور همزمان، نمگیر شیشه دوجداره تغییرات بهینه را در فضای پنجره دو جداره به حداقل می رساند که در نهایت می تواند به عملکردی واحد در عایق کاری منجر شود.

نمگیر پنجره دوجداره

مزایای نمگیر شیشه دوجداره خوب

  • ظرفیت جذب بالای آب
  • دارای نقاط شبنم پایین تر
  • عمر طولانی تر
  • سازگاری با همه گازها و درزگیرهای عایق

یک نمگیر شیشه دوجداره ماده خشک دانه ای است که از مخلوطی از پودر غربال مولکولی زئولیت و خاک رس حاوی باند تشکیل شده است. در حالی که خاک رس استحکام مکانیکی گرانول را تقویت می کند، عملکرد زئولیت جاذبه آسان می باشد. جذب فیزیکی شامل جذب مولکولهای مایع و گازی به یک سطح جامد است. در فرآیند جذب، مولکول های گازی و سیال توسط ماده نمگیر جذب می شوند.

این امکان وجود دارد زیرا زئولیت ها متخلخل هستند و از سازه های مرتب تشکیل شده اند که یک سیستم کانال و حفره را تشکیل می دهند. آرایشهای سه بعدی به عنوان منافذ شناخته شده است. منافذ نوع خاصی از مولکول بدست آمده دارای دیام ترانس منفی است که دقیقاً تعریف شده است. غربالهای مولکولی می توانند تقریباً ۳، ۴ و ۱۰ آنگستروم خلل و فرج داشته باشند و به ترتیب به عنوان زولیت نوع ۳، ۴ و ۱۰ شناخته می شوند. در اغلب موارد زئولیت های نوع ۱۰ با نام زئولیت های نوع ۱۳X نیز شناخته می شوند. در هر حالت، این زئولیت ها تا زمانی که قطر آنها کوچک باشد برای جذب منافذ مربوطه می توانند از این مولکولها کانال بسازند.

نم گیر پنجره دوجداره

تنوع قیمت چسب پلی سولفاید در بازار حساسیت را برای انتخاب محصول افزایش داده است. تیم متخصص تیداکل به عنوان اولین تولید کننده چسب پلی سولفاید با تنوع قیمت در عین کیفیت، آماده فروش چسب پلی سولفاید برای شیشه‌ های دوجداره است. علاوه بر دقت در خرید چسب پلی سولفاید، انتخاب مناسب نمگیر شیشه دوجداره نیز مهم است.انتخاب مناسب نمگیر شیشه دوجداره می تواند از کریستال های زئولیتی تشکیل شده باشد که جذب بالایی از آب را از یک طرف انجام می دهد، اما اجازه جذب و یا آزاد شدن هوا (نیتروژن) یا گازهای مشترک را نمی دهند. بدین ترتیب این نمگیرها با مشخصات خاصی در صنعت تولید شیشه عایق ظاهر می شوند. در تلاش خود برای یافتن بهترین راه حل فنی، تولیدکنندگان فرآورده های نادرست به اشتباه در غربالهای مولکولی ادعا می کنند که نمگیر های نوع ۱۰ و ۴ ظرفیت جذب آب بیشتری نسبت به نوع ۳ دارند. به شدت این گفته، گفته اشتباهی است و در عمل، این زئولیت ها برای استفاده به عنوان ماده نمگیر در پنجره های دو جداره مناسب نیستند. در جایی که نوسانات دمای مربوطه وجود داشته باشد، این زئولیتها و / یا مقدار زیادی از گازهای عایق هوا / عایق را آزاد می کنند و این چیزی است که می تواند منجر به عملکرد نادرست شیشه عایق شود.

تولید کنندگان شیشه های عایق تأکید زیادی بر دستیابی به کمترین نقاط شبنم ممکن در فضا و از بین تخته های دو جداره واحدهای شیشه عایق دارند. همه جاذب ها ظرفیت برداشت آب را به میزان بیشتری یا کمتر دارند. با این حال، نمگیر شیشه دوجداره مرغوب، دارای ظرفیت برتر در جذب رطوبت در فشارهای بخار کم آب هستند. با وجود این، یک نقطه شبنم اولیه پایین در واحد عایق کاری شیشه طی یک دوره زمانی طولانی تأمین می شود.
محلول درزگیرهای حاوی حلالها: واحدهای شیشه ای عایق گاهی اوقات از سیلانت یا چسب آزاد کننده ساخته می شوند. در چنین مواردی، استفاده از مخلوط متشکل از دانه های معمولی و مقدار کمی از دانه های با منافذ بزرگتر را که به ویژه با حلال های مخصوص جذب مخلوط شده اند، توصیه می شود. از این طریق، هر دو رطوبت و حلال جذب می شوند و از تراکم در بین صفحات (مه شکن) جلوگیری می کنند. معمولاً نمگیرهای مرغوب توانایی جذب هر دو رطوبت و حلالها را به طور همزمان دارند و از ترکیبی از مواد خاص تولید شده که جذب نیتروژنها را به حداقل می رساند و سایر گازهایی که بین صفحات واحدهای شیشه ای عایق وجود دارد را به حداقل می رساند استفاده می کنند.

نمگیر شیشه دوجداره

به منظور حصول اطمینان از کیفیت و سازگاری، از فن آوری ها و فرآیندهای پیشرفته در تولید محصولات جاذب استفاده می کند. عملیات در تولید نمگیر شیشه دوجداره با کیفیت مرغوب به مدیریت کیفیت کامل متعهد است و این میان حفظ ایمنی محیط زیست و محیط کار نیز بایستی مدنظر قرار گیرد. نمگیرهای مولکولی با تبلور هیدروکسید آلی منیزیم، هیدروکسید سدیم و سیلیکات سدیم تولید می شوند. در شرایط نامتعارف کنترل شده، فرآیند تبلور ساختار مورد نیاز سیلیکات آلومینیوم سدیم را تولید می کند. در مرحله بعد، بلورهای زئولیت دچار تغییر یونیکس می شوند که از طریق آن ابعاد منافذ مورد نظر تنظیم می شود. پس از خشک شدن کریستال های نمگیر، مقدار کمی از مسدود کننده اضافه می شود، سپس این مهره ها خشک شده و در مرحله آخر گرد و غبار از بین می رود و آنها را به اندازه ذرات مورد نیاز به بسته بندی تحویل می دهند. مواد نمگیر بایستی به طور دائم در معرض کنترل دقیق بخش کیفیت قرار گیرند که اطمینان لازم از سطح بالای عملکرد آنها حاصل شود.

نم گیر شیشه دوجداره

برخی از نمگیرهای شیشه های دوجداره بطور خاص برای سیستم های پر کننده اتوماتیک طراحی شده اند که در آن ها ماده خشک کن به طور خاص از طریق انژکتور وارد پروفایل می شود. به همین ترتیب، دقت در این نوع از نمگیرهای شیشه های دوجداره نقش اساسی دارد. توزیع گسترده ای از نمگیرها با دقت بالا و به طور مکرر به منظور جلوگیری از انسداد سیستم تزریق در دستگاه های پر کننده، به طور منظم وارد می شوند. گرد و غبار فوق العاده کم و جذابیتی فوق العاده زیاد از ویژگی های این نوع نمگیر های شیشه های دوجداره است که به کمک آن می توان به مرزهای بین صفحات واقعاً عاری از گرد و غبار دست یافت. این امر باعث می شود تا نمگیرهایی که استفاده می شوند بدون مشکل اعمال شوند و بنابراین امکان بهترسازی وجود دارد. این موضوع به این نتیجه منجر می شود که شیشه های دوجداره عایق با تجهیز به بروزترین فناوری ها تولید و روانه بازار شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *